Caritas – Dzień Dobra

W sobotę 13 kwietnia 2024 r.w Bielskim Centrum Kultury  odbyło się spotkanie wszystkich Zespołów Charytatywnych „CARITAS” Diecezji Bielsko-Żywieckiej pod hasłem „Dzień Dobra”. Spotkanie jednocześnie  było podsumowaniem wiosennych akcji przeprowadzonych przez Zespoły.
Na wstępie ks. Mateusz Dudkiewicz podziękował wszystkim za liczne włączanie się we wszystkie akcje, z wielką radością poinformował, że  Caritas Bielsko – Żywiecka w akcji Tak. POMAGAM! tj. w ogólnopolskiej akcji zbiórki artykułów spożywczych przed świętami  Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy prowadzonej  w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych – zebrała najwięcej produktów, jest to wynik najlepszy w całym kraju. Następnie dyrektor ks. Robert Kurpios podziękował również wszystkim grupom oraz dokonał wręczenia dyplomów poszczególnym zespołom, również nasz zespół Caritas działający przy naszej parafii otrzymał dyplom. Wystąpiła pani, która zajmuje się pomocą rodzinom poszkodowanym  i pokrzywdzonym przestępstwem oraz siostra zakonna ze Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Siostry prowadzą Dom Matki i Dziecka, w którym działa również okno życia.

Na spotkanie przybyło bardzo dużo młodzieży zaangażowanej w Szkolnych Kołach Caritas. W czasie spotkania wystąpiła grupa „ARKADIO” . Nagrano teledysk „Czyń dobro”, jak również odbyła się gra terenowa. Na zakończenie  nastąpiła wymiana doświadczeń w pracy poszczególnych zespołów.
Cieszy duża liczba szkolnych kół i widać ogromne zaangażowanie młodzieży. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i miłej atmosferze.
Z naszej parafii uczestniczyły 2 osoby.                                                KN