Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

„Boży Muszkieter”

Zachęcamy wszystkich do nabycia książki przybliżającej nauczanie św. Józefa Bilczewskiego pt. Boży Muszkieter autorstwa dr Ewy Piechy-Kasprzyk.

Autorka podjęła próbę pokazania ludzkiej twarzy, człowieczych rysów Świętego. Zamieszczone opowiadania oparte są o realia codziennego życia a równocześnie prosto, obrazowo i sugestywnie przybliżają osobę i nauczanie św. Józefa Bilczewskiego. Autorka w swej książce w niekonwencjonalny sposób przybliża nam naukę i przesłanie Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego zawarte w jego Listach pasterskich oraz homiliach. Ewa Piecha-Kasprzyk pokazuje, że nauczanie Świętego nie straciło nic ze swej aktualności, a Jego przemyślenia mogą nam pomóc w znoszeniu życiowych przeciwności. Przedstawiono historie, jakie mogą się stać udziałem każdego z nas – związane między innymi z wiarą, miłością, cierpieniem czy przebaczeniem – i zestawia je ze wskazówkami pozostawionymi przez Świętego w Jego listach pasterskich. To swoisty drogowskaz na naszej drodze życia i świadectwo nici wiążącej Kościół pielgrzymujący z Kościołem tryumfującym.

Książkę można nabyć za kwotę 25 zł w zakrystii bądź można ją zamówić drogą mailową. Wpłata na konto plus koszt przesyłki 10 zł.

Parafia Przenajświętszej Trójcy
ul. Paderewskiego 9
43-330 Wilamowice
Nr konta:
Bank BBS
70 8111 0009 2001 1101 4656 0001

 

 

KLIKNIJ W MENU - WITAMY