Imieniny i Jubileusz 55-letniej posługi kapłańskiej Ks. Prałata Michała Boguty

29 września Kościół Katolicki obchodzi wspomnienie świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu w naszej parafii świętowano imieniny, a zarazem 55-lecie kapłaństwa byłego proboszcza ks. Prałata Michała Boguty. W czasie uroczystej, koncelebrowanej Mszy św. przedstawiciele różnych środowisk parafialnych w słowach życzeń składali na ręce solenizanta podziękowania za 39-letnią posługę duszpasterską w wilamowickiej parafii. Wśród delegacji były dzieci i Dyrekcja Przedszkola ,,Ochronki”, dzieci i młodzież wraz z Dyrekcją Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego w Wilamowicach, służba liturgiczna ołtarza, przedstawiciele górników oraz rady parafialnej. Ks. Prałat Michał Boguta od  7 lat przebywa  na zasłużonej emeryturze i mieszka w Domu Księży Emerytów w Bielsku – Białej. Dzięki Jego staraniom w czasie pobytu w Wilamowicach ukończono m. in. budowę obecnego kościoła, doprowadzono do beatyfikacji, a następnie kanonizacji syna wilamowickiej ziemi Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego, wybudowano przedszkole ,,Ochronkę”.
Ks. Michałowi życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejne lata kapłańskiej drogi oraz siły do dalszego tak ogromnego zaangażowania w  szerzenie kultu św. Józefa Bilczewskiego.    E. M.