Uroczystość z okazji 80-lecia urodzin ks. Kanonika Eugeniusza Nycza.

W niedzielę 27 sierpnia 2023 r. obchodziliśmy jubileusz 80-tej rocznicy urodzin naszego rodaka księdza kanonika Eugeniusza Nycza.
Została odprawiona uroczysta suma, której przewodniczył Jubilat. Mszę św. współkoncelebrowali księża: Stanisław Morawa, Józef Jasek, Tomasz Związek oraz Wojciech Krymiec.

Uroczystość rozpoczęła się procesją. Następnie życzenia złożyły dzieci, Służba Liturgiczna Ołtarza oraz przedstawiciele parafii. Msza św. zostało uświetnione występami Chóru Parafialnego pod dyrekcją Państwa Anny i Michała Syjotów. Oczywiście nie zabrakło również wspaniałej Orkiestry pod batutą Mariusza Płonki.

Warto przypomnieć, że przez kilkadziesiąt lat ks. Eugeniusz był jedynym księdzem z Wilamowic i pierwszym, którego wydała parafia Wilamowice po wojnie. Pomimo upływu lat i pomimo cierpienia kapłan nic nie stracił ze swojej młodzieńczej werwy i pogody ducha, angażując się w szereg przedsięwzięć związanych z uczczeniem św. Józefa Bilczewskiego, co szczególnie podkreślił ks. kard. Kazimierz Nycz w Warszawie 10 czerwca 2023 r. Dostojnik podkreślił, że wprowadzenie relikwii św. abp. Józefa Bilczewskiego do Świątyni Opatrzności w Warszawie było w szczególności zasługą ks. Eugeniusza.

Z podziwem patrzymy, jak pomimo cierpienia w każdej chwili emanuje z Niego pogoda ducha, uśmiech, życzliwość i wielka radość ze spotkania z drugim człowiekiem.

Wilamowianie są szczęśliwi i wdzięczni Bogu za Jego posługę, pamiętając o Nim w swoich modlitwach.    BG