Ogłoszenia duszpasterskie 2.07.2023 r.

1. Dziś przypada XIII niedziela w zwykłym okresie roku liturgicznego. Zasadność Jezusowych wymagań jest niemożliwa do zrozumienia bez odwołania się do rzeczywistości krzyża: Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien (Mt 10, 38). Droga miło­ści jest drogą krzyża; jeśli miłość jest prawdziwa i autentycz­na, prędzej czy później przynosi krzyż. Nie ma Jezusa bez krzyża, nie ma chrześcijaństwa bez krzyża, nie ma życia chrześcijańskiego bez krzyża. Jezus uczy nas mądrego nie­sienia krzyża. Przypomina i przekonuje, że krzyż nie znajduje się na peryferiach Kościoła, ale stoi w jego centrum. Jako uczniowie Zmartwychwstałego mamy tak trwać pod krzyżem Jezusa, aby wytrwać. To ważna szkoła, bo można być obec­nym pod krzyżem Jezusa, ale nie wytrwać, można od krzyża uciec, można stchórzyć i porzucić Chrystusa ukrzyżowanego.
  2. Modlitwa różańcowa dziś o godz. 17.15. W tygodniu różaniec o godz. 17.30, natomiast w sobotę  po porannej Mszy św.  Litania do św. Józefa, Oblubieńca NMP w środę rano; natomiast wieczorem nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do udziału.
  3. Najbliższy wtorek to I wtorek miesiąca, a więc uroczyste nabożeństwo ku czci św. Józefa Bilczewskiego. Rozpoczęcie o godz. 16.30. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00. W sposób szczególny modlić się będziemy w intencji wszystkich czcicieli św. Józefa Bilczewskiego. Zapraszamy do licznego udziału.
  4. Liturgiczne obchody tygodnia:
    a) w poniedziałek Święto Św. Tomasza, apostoła,
    b) w czwartek wspomnienie bł. Marii Tere­sy Ledóchowskiej, dziewicy,
    c) w sobotę św. Jana z Dukli, kapłana.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.; natomiast w piątek od godz. 17.00. Godzina święta we czwartek o 16.30. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  6. Msza św. w intencji żujących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00. Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Najświętszej o godz. 17.30.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Słowackiego, Staszica, Ogrodniczej i ul. Dunata. W przyszłym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy mieszkańców ul. 1 Maja, Spokojnej i ul. Towarowej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii lub u ministrantów przed kościołem.
  9. Wszystkim Solenizantom oraz Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy im w codziennym życiu na drodze powołania.