Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2023 r.

1. To nasze spotkanie z Jeremiaszem (w klimacie 12. niedzieli zwykłej) ma nam nie tylko pomóc w zrozumieniu trudnego losu każdego człowieka, który de­cyduje się na wędrowanie przez życie drogą ewangelicznych wymagań. W kontekście słów Ewangelii życie, a zwłaszcza świadectwo Jeremiasza, ma być dla nas źródłem wewnętrznej wolności. Pan Jezus przypomina dziś, że prześladowania za wiarę i sprawiedliwość nie są nieszczęściem absolutnym: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą (Mt 10,28a). Znając doskonale naszą ludzką naturę, Jezu­sowi nie chodzi o to, abyśmy byli pozbawieni lęku czy stra­chu w obliczu jakiegoś niebezpieczeństwa. Samo odczuwanie lęku jest czymś ludzkim i nikogo nie dziwi. Nie bójcie się w ustach Pana Jezusa oznacza dokładnie tyle, co: nie dajcie się opanować strachowi! W sytuacjach trudnych, beznadziej­nych, niemożliwych, w okolicznościach przerastających ludzkie siły, niech łaska Boża – tak jak i w życiu proroka Jeremiasza – okaże się większa od wszelkich naszych lęków.
  2. W dzisiejszą niedzielę do puszek zbierane są ofiary na wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży z naszej parafii organizowany przez ks. Łukasza. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”.
  3. Litania do NSPJ dziś o godz. 17.30. W tygodniu od poniedziałku do piątku nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.45. Modlitwa różańcowa o godz. 17.15. Zapraszamy również do udziału w adoracji oraz w nabożeństwie ku czci św. Józefa Bilczewskiego we wtorek.
  4. W tym tygodniu obchodzimy:
    a) w środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
    b) we czwartek Uroczystość Świętych Aposto­łów Piotra i Pawła. Chociaż nie jest to święto obowiązujące w sumieniu, to jednak gorąco zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Składka przeznaczona będzie na Świętopietrze. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się w intencji Ojca św. Franciszka.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, jak zwykle po porannej Mszy św.
  6. W sobotę 1 lipca po wieczornej Mszy św. odbędzie się pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.
  7. Informujemy, iż mamy dużo intencji pogrzebowych do odprawienia, ponieważ z każdego pogrzebu zatrzymujemy po 11 intencji. Stąd nasi Księża przebywając na wakacjach będą odprawiać intencje pogrzebowe. Członków rodziny zapraszamy w tygodniu na wieczorną Mszę św. w czasie której modlić się będziemy również w intencji tych zmarłych.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Kosmonautów. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy mieszkańców ul. Słowackiego, Staszica, Ogrodniczej i ul. Dunata.
  9. Przypominamy o prasie katolickiej, którą można nabyć w zakrystii lub u ministrantów przed kościołem. Polecamy tygodnik „Niedziela” w którym znajdziemy obszerną relację z naszej pielgrzymki do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.