Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2023 r.

1. Dziś przypada 10 niedziela zwykła. Mateusz pisze jako świadek swojego powołania. Były celnik podejmuje radykal­ną decyzję, stając się wewnętrznie wolnym i otwartym na innych, doświadcza radości. Chociaż daleka jest jeszcze droga zrozumienia, co znaczy prawdziwe poznawanie, miłość i naśladowanie Mistrza, to jednak wykazuje bezkompromi­sową gotowość oddania się Jezusowi. Postawa Mateusza jest owocem nawrócenia, zmiany modelu myślenia i przewarto­ściowania swojego życia. Droga nawrócenia nie należy do łatwych, wymaga trudu, zaparcia się siebie, ale owoce zdecy­dowanie przewyższają podjęty wysiłek.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, a zarazem nowenna przed Uroczystością NSPJ. Nabożeństwo oraz procesja eucharystyczna dziś i w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Na zakończenie Oktawy we czwartek po procesji odbędzie się poświęcenie wianków.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    a) we wtorek wspomnienie św. Antoniego, kapłana i doktora Kościoła,
    b) we środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
    c) w piątek 16 czerwca Uroczystość NSPJ. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 7.00 i 18.00. Nabożeństwo do NSPJ oraz procesja eucharystyczna o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    d) w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Modlitwa różańcowa po porannej Mszy św.
  4. W środę 14 czerwca o godz. 16.00 w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. w intencji Małżonków Jubilatów z Gminy Wilamowice obchodzących 50-lecie i 60-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa.
  5. W najbliższą niedzielę 18 czerwca o godz. 12.15 zostanie odprawiona Msza św. chrzcielna oraz w intencji rocznych dzieci. Dzieci do chrztu zgłaszamy w kancelarii parafialnej, natomiast dzieci roczne w zakrystii.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Paderewskiego i ul. Zacisznej. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy mieszkańców ul. Konopnickiej i ul. Kościuszki.
  7. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie oraz przebieg Uroczystości wprowadzenia relikwii św. Józefa Bilczewskiego do Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie. Dziękujemy Gminie Wilamowice, Paniom, które upiekły bardzo smaczne ciasta, Zespołom Regionalnym, Siostrom, Kołu Gospodyń. Zespołowi Caritas, Orkiestrze Dętej, Chórowi Parafialnemu, Zespołowi Szkół w Wilamowicach, Gminnemu Centrum Kultury, Strażakom, Górnikom, Starostwu Bielskiemu oraz wielu pojedynczym osobom, które włożyły wiele trudu i poświęciły swój czas, aby ta Uroczystość wypadła na miarę Wilamowic.
  8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na prace remontowe.
  9. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów oraz w zakrystii.
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy zdrowia, opieki Matki Bożej, wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.