Ogłoszenia duszpasterskie 4.06.2023 r.

1. Całe życie chrześcijańskie toczy się w blasku Trójcy Świętej. O świcie życia zostaliśmy ochrzczeni w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, a u jego ziemskiego kresu wielo­krotnie padną słowa przyzywające Świętą Trójcę. Między tymi dwoma skrajnymi momentami znajduje się wiele innych przełomowych chwil, które dla chrześcijanina są naznaczone obecnością Boga Trójjedynego. To w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego wierni wiążą się świętym węzłem sakra­mentu małżeństwa, a kapłani przyjmują z rąk biskupa sakra­ment święceń. W przeszłości, w imię Trójcy zaczynały się kontrakty, wyroki i wszelkie ważne akty życia cywilnego i religijnego. Nie jest więc prawdą, że Trójca jest tajemnicą odległą czy nieważną dla codziennego życia. Przeciwnie, są to Osoby w życiu nam najbliższe, które nie są poza nami, ale w nas; One w nas mieszkają (por. j 14,23), a my jesteśmy świą­tynią Ich obecności.
  2. W dzisiejszą niedzielę nasza parafia przeżywa Uroczystość odpustową ku czci Trójcy Przenajświętszej. Pamiętajmy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego. Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny błogosławi nam i naszym rodzinom.
  3. Litania do NSPJ dziś o godz. 17.30. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe od poniedziałku do środy o godz. 17.45. Różaniec o godz. 17.15.
  4. Przypominamy, iż od 1 czerwca w naszym kościele obowiązuje nowy porządek odprawiana Mszy i nabożeństw. Wieczorna Msza św. w niedzielę i święta odprawiana jest już o godz. 18.00.
  5. Dziś przed kościołem kwestują Druhowie na cele statutowe OSP Wilamowice. Niech hojna ofiara będzie wyrazem wdzięczności za ich trud i poświęcenie, a równocześnie wsparciem w podejmowaniu kolejnych zadań, które stają przed ich jednostką.
  6. Najbliższy wtorek to I wtorek miesiąca. Uroczyste nabożeństwo ku czci św. Józefa Bilczewskiego rozpocznie się o godz. 16.30. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00. W związku z ogólno diecezjalną pielgrzymką do Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie dziękować będziemy Bogu za św. Józefa Bilczewskiego, Opatrznościowego Arcybiskupa i Wielkiego Polaka.
  7. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
    a) w poniedziałek św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
    b) w środę bł. Michała Tomaszka, kapłana i męczennika.
  8. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze święte sprawowane będą o godz. 7.00, 9.30, 18.00 i po procesji ok. godz.11.45. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy tradycyjna procesja eucharystyczna ulicami: Pułaskiego, Mickiewicza i przez Rynek powróci do kościoła. Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkających na trasie procesji o udekorowanie domów oraz o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszamy do udziału orkiestrę, poszczególne delegacje i grupy, Panie i Panów w strojach wilamowskich, dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów, a wszystkich wiernych do licznego udziału. Strażaków prosimy o zabezpieczenie ruchu. Przypominamy, iż w Boże Ciało każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Udział w procesji nie zwalnia z tego obowiązku. Niech procesja będzie manifestacją naszej wiary w obecność Chrystusa pod postacią chleba i wina. Równocześnie zwracamy się z prośbą  o zaangażowanie w niesienie chorągwi i feretronów.
  9. Próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem odbędzie się w środę 7 kwietnia o godz. 17.00 przy kościele. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki z koszyczkami i kwiatami.
  10. W miniony poniedziałek zakończyliśmy majówki przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Wyrażamy wdzięczność wszystkim opiekunom kapliczek i krzyży oraz uczestnikom wspólnej modlitwy.
  11. Składamy serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Pułaskiego, Słonecznej, Spacerowej i ul. Cmentarnej. W najbliższym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Paderewskiego i ul. Zacisznej.
  12. Jak już informowaliśmy w sobotę 10 czerwca odbędzie się ogólno diecezjalna pielgrzymka do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Z naszej parafii autokary wyjeżdżają o godz. 5.00 rano. Osoby, które zapisywały się w zakrystii wsiadają do autokarów na parkingu przy kościele. Natomiast ci, którzy zapisywali się w Domu Kultury na parkingu obok szkoły. Przychodzimy wcześniej, bo już o 4.40 by spokojnie zająć dowolne miejsce w ponumerowanych autobusach wg otrzymanego biletu. Powrót planowany jest ok 20.00. Panowie będą proszeni o pomoc przy załadunku ciast i innych potrzebnych rzeczy.
  13. Panie, które zadeklarowały upieczenie ciast proszone są o dostarczenie ich w piątek 9 czerwca do godz. 9.00 do naszej kawiarenki.
  14. Na piątek po Bożym Ciele ks. Bp Ordynariusz udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednocześnie korzystających z dyspensy zobowiązał do podjęcia dowolnej formy pokuty.
  15. Zarząd Parafialnego Klubu Sportowego Arka Wilamowice zaprasza wszystkich członków oraz rodziców dzieci, które złożyły deklarację na spotkanie informacyjne w środę 7 czerwca` 2023 r. o godzinie 19.00 w kawiarence parafialnej.
  16. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.