Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023 r.

1. Dzień Pięćdziesiątnicy nie jest żadnym przypadkiem, czymś niespodziewanym, to nie jest żadne zaskoczenie, ale spełnienie Bożej obietnicy. Czy Jezusowi, który zawsze dotrzymuje słowa, można nie wierzyć? Czy dokonana przez Bożego Syna ofiara za grzechy całego świata jest niewystar­czająca? Co musiałby Pan Bóg jeszcze uczynić, aby stać się bardziej wiarygodnym? Bóg zapowiada i wypełnia, słowa obietnicy zawsze dotrzymuje. Są przed nami obietnice, na spełnienie których oczekujemy: dzień powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię, moment powszechnego, cielesnego po­wstania z martwych, czekający nas sąd i cała wieczność. Na te wydarzenia popatrzmy przez Boże światło, które otrzymu­jemy w misterium Zesłania Ducha Świętego.
  2. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.00.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    a) jutro tj. w poniedziałek Drugi Dzień Zielonych Świąt. W tym dniu przypada Święto Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00. W szczególny sposób modlimy się w intencji chorych. Spotkanie dla chorych i samotnych odbędzie się zarówno w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, jak również w Sanktuarium Chrystusa Cierpiącego w Bielanach. W Hałcnowie rozpoczęcie o godz. 14.30, natomiast w Bielanach Msza św. o godz. 11.00.
    b) we wtorek 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji,
    c) w środę – Święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu kończymy maryjne nabożeń­stwa majowe.
    d) w czwartek 1 czerwca przypada wspomnienie Św. Justyna, męczennika. Z racji Dnia Dziecka modlimy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane będą w naszym kościele o godz. 17.45.
    e) w sobotę wspomnienie świętych męczen­ników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  4. W środę 31 maja ks. Łukasz obchodzi 15 rocznicę święceń kapłańskich, natomiast 7 czerwca 40 rocznicę urodzin. Z tej okazji Msza św. w intencji ks. Jubilata zostanie odprawiona w niedzielę 4 czerwca o godz. 11.00.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Godzina Święta we czwartek o 17.00. W I piątek spowiedź od godz. 17.15. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  6. W najbliższą sobotę z racji I soboty miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po porannej Mszy św.; natomiast Litania do NSPJ wieczorem o godz. 17.30.
  7. Również w sobotę po wieczornej Mszy św. odbędzie się pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy przyniosą dzieci do chrztu w miesiącu czerwcu.
  8. W najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św. oraz w niedzielę 4 czerwca przy naszym kościele kwestować będą Druhowie na cele statutowe OSP Wilamowice.
  9. W przyszłą niedzielę 4 czerwca nasza parafia przeżywać będzie Uroczystość odpustową ku czci Trójcy Przenajświętszej. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. dr Bogusław Mielec z Krakowa. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości. O uświetnienie uroczystości prosimy strażaków, górników, orkiestrę, Panie, dziewczęta i Panów w strojach wilamowskich, poczty sztandarowe, dzieci komunijne oraz dziewczynki sypiące kwiaty. Niech nasza liczna obecność będzie okazją do uwielbienia Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
  10. Składamy gorące podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Żwirki i Wigury, Latosińskiego i ul. Solskiego. Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem anonimowego ofiarodawcy róż dla naszej świątyni. W przyszłą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Pułaskiego, Cmentarnej, Spacerowej i ul. Słonecznej.
  11. Wszystkim, którzy dotychczas nie skorzystali z sakramentu pokuty przypominamy, iż kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy więc do przystąpienia do spowiedzi i przyjęcia Komunii św.
  12. Msza św. w intencji śp. Ks. Infułata Stanisława Dadaka w 7 rocznicę śmierci zamówiona przez Czcicieli NSPJ zostanie odprawiona w czwartek 1 czerwca o godz.7.00.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u ministrantów oraz w zakrystii. Równocześnie informujemy, że pojawił nowy kwartalnik w cenie 15 zł. wydawany przez Redakcję Niedzieli, a zatytułowany „Niedziela. Magazyn” . W sposób szczególny kierowany jest on do wszystkich, którym bliska jest tematyka z zakresu historii Kościoła i jego związków z narodem.
  14. Informujemy, iż od 1 czerwca br. w naszej parafii wchodzi w życie nowy porządek Mszy św. i nabożeństw. W czasie konsultacji nie wpłynęły jakieś poważne zastrzeżenia. Bardzo prosimy zwrócić na to uwagę, ponieważ od najbliższej niedzieli 4 czerwca wieczorna Msza św. będzie już o godz. 18.00; zamiast o 16.30.
  15. Rodzice młodzieży, która w miniony czwartek przystąpiła do sakramentu bierzmowania w darze ołtarza złożyli ofiarę w wysokości 2000 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na renowację kolejnego feretronu noszonego w czasie procesji eucharystycznej. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.
  16. Przypominamy o kolonii dla dzieci i młodzieży organizowanej przez naszą parafię. Zapisy u ks. Łukasza do końca maja. Spotkanie organizacyjne dla rodziców w sobotę 3 czerwca o 19.00 w salce parafialnej.
  17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.
  18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mariana Danka. Niech dobry Bóg wejrzy na dobro, które uczynił na ziemi, okaże swoją łaskawość i przyjmie go do grona zbawionych. Dobry Jezu, a nasz Panie…