Ogłoszenia duszpasterskie 12.03.2023 r.

1. Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Postawa Samarytan­ki jest dobrze znaną i chętnie stosowaną metodą ucieczki przed spojrzeniem we wnętrze własnego serca. To bardzo modne i szalenie popularne w świecie postmodernistycznym, aby stwarzać pseudo problemy i szukać tematów zastęp­czych, byleby nie dotknąć istoty i rdzenia prawdziwego pro­blemu. To się przejawia mówieniem półprawdy, odwoływa­niem się do półsłówek, a działanie jest zawsze pozbawione koniecznego zaangażowania. Jezus demaskuje jej metodę ucieczki. W dialogu przy studni Samarytanka stopniowo odkrywa kolejne cząstki prawdy o Jezusie, dochodzi do prawdy o Nim, coraz bardziej Go poznaje, a dzięki temu także również siebie i swoją życiową sytuację. Chrystus w duchu miłości piętnuje grzech, ale jej samej nie przekreśla. Ona zaś skruszona, przyprowadza swych ziomków do Tego, który powiedział jej wszystko. Przed Jezusem nie da się bo­wiem niczego ukryć.
  2. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O godz. 14.00 Msza św. dla chorych i samotnych z obrzędem sakramentu namaszczenia chorych. Gorzkie Żale dziś o godz. 16.00. Dokładny program rekolekcji został podany w minioną niedzielę i zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Niech wstawiennictwo naszego rodaka św. Józefa Bilczewskiego wyjedna nam u Boga łaskę miłosierdzia i nawrócenia.
  3. W dzisiejszą niedzielę do puszek zbierane są ofiary na dzieci Afryki tzw. dzieło Ad Gentes.
  4. We wtorek nabożeństwo do św. Józefa Bilczewskiego rozpocznie się o godz. 15.30.
  5. Co roku 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W naszej parafii doroczny odpust. Sumie odpustowej w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 przewodniczyć będzie i kazania wygłosi ks. Marcin Suchanek, nasz tegoroczny rekolekcjonista. Do udziału zapraszamy orkiestrę, chór parafialny, delegacje ze sztandarami oraz zespoły w strojach wilamowskich.
  6. W najbliższą niedzielę imieniny obchodzi nasz ks. Józef. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona o godz. 11.00.
  7. W niedzielę 19 marca o godz. 12.15 Msza św. chrzcielna oraz w intencji rocznych dzieci. Dzieci do chrztu zgłaszamy w kancelarii parafialnej, natomiast dzieci roczne w zakrystii.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Sobieskiego – cz. III, ul. Ks. Pieli, Chopina, Pod Dębem i ul. Widok. W przyszłym tygodniu w sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Abpa Józefa Bilczewskiego i ks. Popiełuszki.
  9. W przyszłą niedzielę Zespół Caritas rozprowadzać będzie paschaliki. Dobrowolna ofiara składana z tej okazji przeznaczona będzie na wsparcie potrzebujących w naszej parafii.
  10. Pogrzeb śp. Marka Raj odbędzie się w poniedziałek, natomiast śp. Bogusława Gąsiorka we wtorek 14 marca. Modlitwa różańcowa o godz. 13.30. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00. Dobry Jezu, a nasz Panie…