Ogłoszenia duszpasterskie 5.03.2023 r.

1. Dziś 2. niedziela Wielkiego Postu. Góra Przemienie­nia jest miejscem, gdzie człowiek na nowo zachwyca się Chrystusem, na nowo w sposób całkowicie świadomy wybie­ra Go jako Pana swojego życia. W świetle blasku pełni chwa­ły Chrystusa, człowiek doznaje poczucia zachwytu. Z tego właśnie powodu Kościół kieruje nasze spojrzenie na górę Tabor w okresie wielkopostnym, kiedy podejmujemy trud nawrócenia, czyli wejścia na drogę zawierzenia Bożemu słowu na wzór Abrahama. Niejednokrotnie będzie to droga trudu i wyrzeczenia. Chodzi o to, abyśmy korzystając ze świadectwa Piotra, Jakuba i Jana, przypomnieli sobie nasze „góry Tabor”, czyli te niezwykle ważne w życiu duchowym momenty, w których Bóg objawił się nam w sposób oczywi­sty.
  2. Gorzkie Żale dziś o godz. 16.00. Drogi Krzyżowe wg wyznaczonego planu.
  3. Najbliższy wtorek to I wtorek miesiąca, a więc ostatni już miesiąc Nowenny przed Uroczystością 100. Rocznicy śmierci św. Józefa Bilczewskiego. Czuwanie poprowadzi Parafia pw. Św. Marcina z Pisarzowic. W sposób szczególny modlić się będziemy w intencji Ojca św. i za nasz Kościół Diecezjalny. Msza św. z kazaniem o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  4. Od najbliższej niedzieli 12 marca w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje parafialne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. Dokładny plan znajdziemy w naszym dodatku „Niedziela” oraz na stronie internetowej parafii.
  5. Ze względu na to, iż rekolekcje trwać będą w ciągu tygodnia, a wielu podejmuje pracę do godzin wieczornych, dlatego codziennie, dodatkowo od poniedziałku do środy o godz. 20.00 będzie Msza św. z nauką ogólną. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Sobieskiego – cz. II oraz ul. Orzeszkowej. W przyszłą sobotę 11 marca na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Sobieskiego – cz. III, ul. Ks. Pieli, Chopina, Pod Dębem i ul. Widok.
  7. Informujemy, iż w minioną niedzielę do puszek na pomoc mieszkańcom Ukrainy doświadczającym tragedii wojny zebrano 5420 zł. Ofiary te zostały przekazane na konto Caritas naszej Diecezji.
  8. Przez cały miesiąc marzec w naszym kościele, przed wieczorną Mszą św., śpiewane są Godzinki ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP.  Ze względu na bardzo małą ilość wiernych, od najbliższego wtorku Godzinki śpiewane będą przed poranną Mszą św., a więc o godz. 6.40. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczczenia św. Józefa.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć zarówno w zakrystii, jak również u ministrantów.
  10. Zarząd Klubu Sportowego ARKA przypomina, iż deklaracje członkowskie można składać do puszek, które wysta- wione są przy wyjściu z kościoła.
  11. W przyszłą niedzielę do puszek zbierane będą ofiary na dzieci Afryki tzw. dzieło Ad Gentes.
  12. Wyrażamy ogromną wdzięczność Gminie Wilamowice za troskę o kapliczki i krzyże przydrożne. Pod koniec ubiegłego roku został odnowiony zabytkowy krzyż na naszym cmentarzu oraz dwie kapliczki: na ul. Sobieskiego oraz na ul. Piłsudskiego. Podziękowanie składamy na ręce Pana Burmistrza Mariana Treli.
  13. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik trwają od 26 lutego do 2 kwietnia 2023 r. w wyznaczonych miejscach naszej diecezji oraz na stronie pielgrzymki. Dokładne informacje znajdziemy na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  14. Wszystkim, którzy świętują imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim Paniom, obchodzącym w środę swoje Święto, życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.