Ogłoszenia duszpasterskie 5.02.2023 r.

1. V Niedziela w zwykłym okresie roku liturgicznego. Prawda Ewangelii nie obawia się żadnych wątpliwości, tak jak prawdziwe złoto nie boi się żadnej próby, bo dopiero one objawiają pełną ich wartość. To do nas należy zadanie, aby ludziom wpatrzonym w to, co widzialne, ukazywać ist­nienie wartości duchowych. Jeśli słyszymy, że Bóg nie jest jeszcze dziś wszystkim znany, to winę za taki stan rzeczy nie ponoszą ateiści, którzy Go nie znają, lecz chrześcijanie, któ­rzy Go znają, ale światła Jego Ewangelii nie objawiają in­nym. To do nas mówi Pan Bóg w liturgii 5. niedzieli zwykłej: Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.
  2. Wspólna modlitwa różańcowa dziś o godz. 15.45; w tygodniu o godz. 16.30.
  3. Najbliższy wtorek to I wtorek miesiąca, a więc ósmy miesiąc Nowenny przed Uroczystością 100. Rocznicy śmierci św. Józefa Bilczewskiego. Tym razem czuwanie poprowadzi Parafia pw. Św. Urbana z Hecznarowic. Msza św. z kazaniem o godz. 17.00. W sposób szczególny modlić się będziemy za kapłanów, Siostry zakonne i o nowe powołana kapłańskie, zakonne i misyjne
  4. W poniedziałek przypada wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy, natomiast w piątek wspomnienie św. Scholastyki.
  5. W sobotę 11 lutego N.M.P. z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała. W tym dniu w całym Kościele obchodzony będzie XXXI Światowy Dzień Chorego pod hasłem „Miej o nim staranie”. Z tej okazji   zapraszamy chorych, starszych i samotnych na Mszę św. która zostanie odprawiona o godz. 10.30. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi, natomiast po Mszy zapraszamy na spotkanie przy stole do kawiarenki parafialnej.
  6. Spotkanie Zespołu Charytatywnego w środę po wieczornej Mszy św. w kawiarence parafialnej.
  7. Przypominamy, a zarazem ponownie zapraszamy rodziców, którym zależy na dobru dzieci i młodzieży na spotkanie Klubu Parafialnego „Arka”, które odbędzie się w poniedziałek 6 lutego o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Polnej, Sikorskiego, Kochanowskiego i ul. Krótkiej. W przyszłym tygodniu w sobotę 11 lutego na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Leśnej, Prusa, Rynku i ul. Sienkiewicza.
  9. Gorąco zachęcamy do czytania bieżącej prasy katolickiej.
  10. Ważną informację Społecznego Komitetu Budowy Pomnika poległych Wilamowian znajdziemy w dzisiejszym dodatku „Niedziela” oraz na stronie parafialnej.
  11. W minioną środę 1 lutego odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Zejma, ostatnio zamieszkały przy ul. Towarowej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek. O godz. 13.30 wprowadzenie i modlitwa różańcowa, natomiast o godz. 14.00 Msza św. i odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.