Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Dzień Życia Konsekrowanego w Sanktuarium św. abp. Józefa Bilczewskiego

Dodano

Z okazji święta Ofiarowania Pańskiego i Dnia Życia Konsekrowanego, osoby konsekrowane z diecezji bielsko-żywieckiej spotkały się w wilamowskim sanktuarium.

Od godz. 10.00 siostry zakonne, przełożeni zgromadzeń i instytutów zakonnych oraz stowarzyszeń apostolskich modlili się przed Najświętszym Sakramentem. Adorację poprowadził o. Innocenty Kiełbasiewicz OFM, kierownik duchowy dziewic konsekrowanych w diecezji bielsko-żywieckiej.

Następnie w świątyni odbyła się procesja ze świecami. O godz. 11.00 modlono się podczas uroczystej Eucharystii, którą koncelebrowało kilkunastu kapłanów zakonnych, w tym referent ds. instytutów życia konsekrowanego dla zakonów i zgromadzeń męskich o. Ezdrasz Biesok OFM. Podczas mszy św. odnowiono śluby i przyrzeczenia zakonne.

Homilię wygłosił wikariusz generalny diecezji ks. dr Marek Studenski, w której wskazał na postać św. abp. Bilczewskiego. Przypomniał, że jego czasy obfitowały w niezwykle trudne sytuacje i kryzysy, jednak metropolita Lwowa traktował te wyzwania jako zadania do wykonania. Zwrócił uwagę, że nie raz się użalamy nad sobą, nie wiemy, co robić. „No to zróbmy coś: po prostu zapytajmy Pana Boga na modlitwie, co mamy robić”. Poradził „by nie silić się na jakieś wielkie dzieła”, lecz „wykonywać rzeczy zwyczajne w nadzwyczajny sposób”. Kaznodzieja podkreślił, że Pan Bóg posłuży się naszymi cnotami, nawet naszą nieśmiałością, naszym rozmodleniem, naszą nieraz gadatliwością, tym, co my nazywamy wadami. Pan Bóg potrafi wykorzystać je do swojego dzieła.

Pod koniec wikariusz generalny wręczył listy gratulacyjne osiemnastu siostrom zakonnym obchodzącym okrągłe jubileusze ślubów zakonnych. Po Eucharystii, uczestnicy uczcili relikwie św. abp. Józefa Bilczewskiego.

Ostatni dzień okresu bożonarodzeniowego stanowił znakomitą okazję do wspólnego kolędowania przy stole, który obficie przygotowały Panie z Zespołu Caritas.   BG

KLIKNIJ W MENU - WITAMY