Ogłoszenia duszpasterskie 8.01.2023 r.

1. Przypadające dziś święto Chrztu Pańskiego, które koń­czy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, jest okazją do refleksji nad sakramentem chrztu świętego, rozumianym jako znak zbawczej ingerencji Boga w życie człowieka, na jego wyraźną prośbę i za jego zgodą. Wchodząc do rzeki Jordan – jak już podkreślali ojcowie Kościoła pierwszych wieków – Jezus uświęcił wody wszystkich źródeł chrzcielnych. Przyję­cie sakramentu chrztu to moment kluczowy, decydujący o naszej tożsamości; jest to fakt jednorazowy i nieodwracalny w swoich skutkach, to zarazem moment wyznaczający wła­ściwy kierunek życia ziemskiego, aż po dzień przejścia z tego świata do wieczności.
  2. Przypominamy, iż Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół w Wilamowicach zapraszają na „Jasełka”, które odbędą się dziś w sali OSP Wilamowice o godz.17.30.
  3. Modlitwa różańcowa dziś o godz. 15.45. W tygodniu od poniedziałku do piątku co­dziennie o godz. 16.30, natomiast w sobotę po porannej Mszy św.
  4. Nabożeństwo do św. Józefa Bilczewskiego we wtorek. Rozpoczęcie o godz. 15.30.
  5. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Konopnickiej i ul. Kościuszki. W piątek 13 stycznia po wieczornej Mszy św. zapraszamy mieszkańców ul. Kosmonautów.
  6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na prace remontowe.
  7. W sobotę 14 stycznia w naszym Sanktuarium odbędą się dwa spotkania. O godz. 10.00 Akcji Katolickiej, natomiast o godz. 14.00 noworoczne spotkanie Szafarzy Nadzwyczajnych z naszej Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
  8. Wyrażamy gorące podziękowanie wszystkim parafianom, którzy włączyli się w ostatnim czasie w różne akcje charytatywne; natomiast Parafialnemu Zespołowi „Caritas” i grupie młodzieżowej za troskę o chorych i posługę na rzecz ubogich i potrzebujących. Dokładne sprawozdanie zamieszczone jest w naszym dzisiejszym dodatku „Niedziela”. Równocześnie dziękujemy za troskę o pielgrzymów, którzy podejmowani byli i są w naszej kawiarence w Roku Jubileuszowym przez Zespół Caritas pod kierownictwem Pani Kasi.
  9. W najbliższą niedzielę 15 stycznia o godz. 12.15 zostanie odprawiona Msza św. chrzcielna oraz w intencji rocznych dzieci. Dzieci do chrztu zgłaszamy w kancelarii parafialnej, natomiast dzieci roczne w zakrystii.
  10. Również w przyszłą niedzielę po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.00 oraz 11.00 kolędować będą przedszkolaki z Ochronki wraz z rodzinami. Zebrane fundusze przeznaczą na wyjazd dzieci na Zielone Przedszkole.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć zarówno u ministrantów przy wyjściu z kościoła, jak również w zakrystii.
  12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień.