Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Niedziela Palmowa 2023

Dodano

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień i duchowe przygotowania do Wielkanocy.
W tradycji chrześcijańskiej palma wielkanocna jest symbolem męczeństwa i triumfu – Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz nieśmiertelności duszy.
Na tę pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy dzieci, młodzież i inni wierni przynosili przez cały dzień palmy do poświęcenia. Suma o godz. 11.00 została zapoczątkowana poświęceniem wspaniałych, różnokolorowych palm. Kulminacyjnym momentem każdej Mszy św. było odśpiewanie Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa wg św. Mateusza. Mękę Pańską pięknie odśpiewali Piotr Biesik, Jacek Sznajder, Tomasz Schneider  oraz Paweł Sztafiński. Wyrażamy im głęboką wdzięczność za niezwykłe ubogacenie liturgii. Po Mszy św. odbył się konkurs na najpiękniejsze palmy.

W tym roku Niedziela Palmowa zbiegła się z 18. rocznicą odejścia do domu Ojca papieża Jana Pawła II. W całej Polsce odbywały się uroczystości upamiętniające tego Świętego. W naszym Sanktuarium o godz. 21.00 spotkaliśmy się na czuwaniu modlitewnym. Na początku ksiądz Proboszcz zachęcił do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz w intencji całego Narodu.  Odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówiliśmy dziesiątkę Różańca – Zesłanie Ducha Świętego. Po odśpiewaniu pieśni „Jezusa ukrytego w Sakramencie” o godz. 21.37 w milczeniu przy włączonych dzwonach zagłębiliśmy się w modlitwie i refleksji nad postacią tego wybitnego Polaka. Czuwanie zakończyło się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz odśpiewaniem „Barki”.

Dziękujemy Pani Kindze Gawlik za przygotowanie i wyświetlenie najważniejszych wystąpień Jana Pawła II podczas jego pontyfikatu, skierowanych do Polaków.  BG

KLIKNIJ W MENU - WITAMY