Ogłoszenia duszpasterskie 19.03.2023 r.

1. Dziś 4. niedziela okresu przygotowania paschalnego. Scena uzdrowienia niewidomego od urodzenia wskazuje na wiarę będącą wspaniałym, nowym wzrokiem danym człowiekowi od Boga. Dzięki tym oczom możemy poznawać otaczającą nas rzeczywistość w zupełnie innym wymiarze. Mamy możliwość zgłębiania tajemnicy samego Boga, w jej świetle odkrywać prawdę o wielkości i godności każdego człowieka, o relacjach zachodzących pomiędzy Bogiem a człowiekiem. Bez wiary nikt nie jest w stanie odkryć praw­dy o pięknie tego świata, o wielkości i godności ludzkiego życia. To ona daje człowiekowi nowe, pełne nadziei spojrze­nie na przyszłość.
  2. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Jego wstawiennictwu zawierzamy całą naszą wspólnotę parafialną, a szczególnie rodziny naszej parafii.
  3. Gorzkie Żale dziś o godz. 16.00, a po zakończeniu nabożeństwa wieczorna Msza św. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć zarówno prasę katolicką, jak również paschaliki.
  4. Przed 100 laty, a więc dokładnie 20 marca 1923 r. w opinii świętości odszedł do wieczności nasz Rodak, Arcybiskup Józef Bilczewski, całkowicie oddany Bogu i powierzonej sobie owczarni. Już w 1973 r. w Wilamowicach pod przewodnictwem ówczesnego Metropolity Krakowskiego ks. Kard. Karola Wojtyły obchodzono 50. rocznicę śmierci Abpa Józefa Bilczewskiego. O tym wydarzeniu przypominają zdjęcia na tablicach umieszczonych na klatce schodowej prowadzącej na chór. Jutro z racji 100. Rocznicy zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Piotra Gregera o godz. 17.00. Wcześniej, bo o godz. 16.30 spotkamy się u stóp pomnika na Rynku, aby pomodlić się litanią do św. Józefa Bilczewskiego oraz złożyć wiązanki kwiatów. Serdecznie zapraszamy do udziału orkiestrę, scholę dziecięcą, delegacje ze sztandarami, delegacje z kwiatami, zespoły w strojach wilamowskich oraz wszystkich chętnych.
  5. Z uwagi na jutrzejszą Mszę św. Godzina Biblijna nie odbędzie się w trzeci, lecz w czwarty poniedziałek miesiąca, tj. 27 marca, po Mszy św. wieczornej, w kościele.
  6. Od roku 2012 codziennie w jednej z świątyń lub kaplic na terenie naszej diecezji bielsko-żywieckiej odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień (tzw. Wieczysta Adoracja). Dla naszej parafii jest to co roku dzień 21 marca. Dlatego we wtorek będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Dokładny plan adoracji zamieszczony został w naszym dodatku. Zapraszamy do udziału.
  7. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy tzw. Dzień Świętości Życia, a więc dzień modlitw w intencji obrony życia ludzkiego, zwłaszcza życia nienarodzonych. W naszym Sanktuarium odbędą się główne uroczystości diecezjalne związane z tym dniem. Na Mszy św. o godz. 17.00, której przewodniczyć będzie ks. Bp Roman Pindel, wszyscy chętni będą mogli podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Deklaracje oraz informacje na ten temat wyłożone są na stoliku pod chórem kościoła. O godz. 16.30 zostanie odprawione nabożeństwo uwielbienia. W czasie Mszy św. udzielane będzie również indywidualne błogosławieństwo matkom oczekującym potomstwa. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 oraz w Nocnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w dwóch grupach:
    a) pierwsza pod przewodnictwem P. Jacka i ks. Wojciecha wyruszy z Wilamowic na Hrobaczą Łąkę. (rozpoczęcie po zakończeniu wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.00)
    b) druga z Wilamowic do krzyża w Starej Wsi (rozpoczęcie o godz. 19.00)
    S
    zczególna intencja to modlitwa o pokój na całym świecie i zachowanie od nieszczęść oraz wszelkich kataklizmów.  Zapisy w zakrystii do czwartku włącznie. Dokładne informacje na ten temat znajdziemy w dzisiejszym dodatku „Niedziela”.
  9. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” mieszkańcom ul. Abpa Bilczewskiego i ul. Ks. Popiełuszki za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę 25 marca na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Piłsudskiego cz. I.
  10. W najbliższą niedzielę 26 marca o godz. 13.00 w naszym sanktuarium zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. z okazji zakończenia Roku Jubileuszowego. Msza będzie transmitowana przez telewizję Polonia. Przypominamy, iż nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 11.00 ze względu na przygotowania techniczne. Zachęcamy parafian i gości do licznego udziału w tej wyjątkowej Mszy św. Wszystkich, którzy nie będą mogli przyjść na 13.00 zapraszamy w sobotę wieczorem o godz. 17.00 oraz w niedzielę o 7.00, 9.00 lub 16.30. Zapraszamy do udziału orkiestrę, chór parafialny, scholę dziecięcą, delegacje ze sztandarami, Stowarzyszenia i Jednostki Kulturalno-Oświatowe działające na terenie naszego miasta i gminy, zespoły w strojach wilamowskich oraz wszystkich chętnych.
  11. Składamy serdecznie podziękowanie za wszelkie ofiary, także na prace remontowe, składane dziś na  tacę oraz na konto parafialne.
  12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marka Raj, Bogusława Gąsiorka i Marii Zejma. Natomiast ostatnio w Niemczech zmarł śp. Mirosław Kowalczyk, pochodzący z Wilamowic. Pogrzeb odbędzie się w późniejszym terminie. Zmarłym wypraszajmy łaskę szczęśliwego życia wiecznego. Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…