Ogłoszenia duszpasterskie 12.02.2023 r.

1. W liturgii 6. niedzieli w zwykłym okresie roku liturgicznego ewangelista Mateusz ze­stawia przymierze zawarte na górze Synaj, gdzie Mojżesz otrzymał Boskie Prawo, z przymierzem, które zostało ogło­szone w Kazaniu Jezusa na Górze Błogosławieństw. W treści Jezus nawiązuje do Dekalogu, domaga się wierności jego przestrzegania i wyraźnie podnosi poprzeczkę jego wymagań. Interpretacja przykazań w Starym Przymierzu szła po linii ludzkiego działania. Zaś w Nowym Testamencie Pan Jezus odwołuje się do ich motywacji i ładu panującego w sercu człowieka, które ma być czyste, sprawiedliwe, miłosierne, pełne pokoju. Uczeń Chrystusa ma obowiązek przebaczania, życia w zgodzie z innymi; powinien kochać nieprzyjaciół i potrafić w sposób czysty spojrzeć na kobietę; winien rów­nież dokładnie zważyć słowa przysięgi i mówić tylko praw­dę.
  2. Zapraszamy dziś o godz. 15.45 do udziału w modlitwie różańcowej, jak również w innych nabożeństwach w ciągu tygodnia.
  3. We wtorek 14 lutego przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  4. W niedzielę 19 lutego o godz. 12.15 Msza św. chrzcielna oraz w intencji rocznych dzieci. Dzieci do chrztu zgłaszamy w kancelarii parafialnej, natomiast dzieci roczne w zakrystii.
  5. Najbliższa niedziela 19 lutego to ostatnia niedziela przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczyna się nabożeństwo 40-godzinne. Dokładny plan zamieszczony jest w dodatku Niedziela oraz na stronie parafialnej.
  6. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 19 lutego po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie będzie w salce katechetycznej.
  7. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie na spotkanie Klubu Sportowego ARKA. W miniony poniedziałek wybrano Zarząd Klubu oraz Komisję Rewizyjną. Dokładne informacje dotyczące Klubu znajdziemy w naszym dzisiejszym dodatku „Niedziela”. Ustępującemu Zarządowi dziękujemy za ofiarną, społeczną służbę na rzecz dzieci i młodzieży, a nowemu wielu sukcesów na tym polu.
  8. Składamy gorące podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Leśnej, Prusa, Rynku i ul. Sienkiewicza. W przyszłym tygodniu w sobotę 18 lutego na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców Bloku.
  9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na prace remontowe, natomiast do puszek zbierane będą ofiary dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć zarówno u ministrantów przy wyjściu z kościoła oraz    w zakrystii.
  11. Klub Honorowych Dawców Krwi w Wilamowicach zaprasza do udziału w akcji oddawania krwi, która odbędzie się   w czwartek 16 lutego br. o godz. 13.00 przy stadionie LKS w Wilamowicach. Zapraszamy wszystkich krwiodawców oraz tych, którzy chcą honorowo oddać krew lub zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.
  12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Eugeniusza Zejmy. Niech nasza modlitwa wyprosi mu oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie…
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.