Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Ochronkowe kolędowanie

Dodano

W niedzielne przedpołudnie, 15 stycznia 2023 roku, po Mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00 nasz kościół wypełnił się dziecięcym śpiewem dzieci z Ochronki im. Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego. Radość z Narodzenia Pańskiego wyrażała się w  ich wykonaniu znanych wszystkim kolęd: „Lulajże Jezuniu”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, a także ulubionych pastorałek przedszkolaków: „Wołek i osiołek”, „Bosy pastuszek”, „Skrzypi wóz”, „Pastorałka od serca do ucha” i „Mój Maleńki Jezusie”.

             Mali wykonawcy wystąpili w pięknych, pomysłowych strojach owieczek, aniołków i pastuszków. Przed nasz ołtarz dotarli także Józef, Maryja i królowie. Śpiew urozmaicili akompaniamentem na instrumentach rodzice, dziadkowie i absolwenci Ochronki. Rodzice oraz personel przedszkola zaangażowali się także w liturgię na Mszach poprzedzających występ – powstał nawet ad hoc żeński chór złożony z Siostry Moniki, pań nauczycielek oraz matek przedszkolaków.

            Celem kolędowania była zbiórka funduszy na czerwcowy wyjazd dzieci na „Zielone przedszkole” – 5-dniowy pobyt przedszkolaków, w Krynicy Morskiej, który dla wielu dzieci jest prawdziwą przygodą życia. Widzowie hojnie obdarowali małych wykonawców, za co cała społeczność Ochronki wyraża wdzięczność.  ŁK

KLIKNIJ W MENU - WITAMY