Ogłoszenia duszpasterskie 15.01.2023 r.

1. Dziś przypada 2 niedziela w zwykłym okresie roku liturgicznego. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli przywołuje postać Jana Chrzciciela, który uczy nas odpowiedzialnego spojrze­nia na samych siebie i przestrzega przed opiniami pochop­nymi, powierzchownymi, płytkimi, bo one są częściowe, fragmentaryczne. Postawa Jana wobec Jezusa pokazuje, że tu nie chodzi o teorie, nie wystarczy tylko deklamować abstrakcyjne zdania. O Jezusie i Jego Kościele należy nie tyle mó­wić, ile dawać o Nim świadectwo. Niepowtarzalność Jezusa jako jedynego Odkupiciela, ale również założony przez Nie go Kościół, można w pełni pokazać tylko na drodze świadec­twa. Od naszych decyzji, zaangażowania, modlitwy, posłuszeństwa, podjęcia z miłością drogi powołania, zależy, czy my potrafimy kochać Jezusa i miłować Kościół. Jan jest w tym względzie nieocenionym nauczycielem. On nie mówi o Jezusie, nie prowadzi niepotrzebnej dyskusji, nie jest skory do żadnych dywagacji, ale wskazuje na Niego i daje świadec­two: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata (J 1,29).
  2. Modlitwa różańcowa dziś o godz. 15.45. W tygodniu od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 16.30, natomiast w sobotę po porannej Mszy św.
  3. Nabożeństwo do św. Józefa Bilczewskiego we wtorek. Rozpoczęcie o godz. 15. 30. Litania do św. Józefa Oblubieńca NMP w środę rano; natomiast nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy również w środę po wieczornej Mszy św.
  4. Od środy 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” – poprzedzony Dniem Judaizmu, a zakończony Dniem Islamu. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
  5. W minioną środę zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Pragniemy gorąco i serdecznie podziękować wszystkim za życzliwe i serdeczne przyjęcie, za możliwość spotkania, wspólną modlitwę oraz za podzielenia się swoimi problemami. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone są na potrzeby: naszej parafii, misji, biednych, Kurii Diecezjalnej, Seminarium Duchownego, uczelni katolickich i na osobiste potrzeby duszpasterzy. Równocześnie informujemy, że jeśli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, może umówić się na indywidualną kolędę z dowolnym księdzem.
  6. W tym tygodniu przypadają następujące obchody litur­giczne:
    a) we wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata,
    b) w czwartek wspomnienie św. Józefa Se­bastiana Pelczara, biskupa,
    c) w sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy. W tym dniu swoje święto obchodzą Babcie, a w niedzielę Dziadkowie. Oprócz życzeń pragniemy złożyć im w darze naszą modlitwę. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  7. W poniedziałek 16 stycznia zapraszamy na kolejną Godzinę Biblijną, która odbędzie się po wieczornej Mszy św. w kościele.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Kosmonautów. W przyszłą sobotę 21 stycznia na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Słowackiego, Staszica, Ogrodniczej i ul. Dunata.
  9. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na wymianę ogrzewania w kościele.
  10. Przypominamy o prasie katolickiej; natomiast wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.