Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Czuwanie Fatimskie

Dodano

W wyjątkowym Roku Jubileuszowym poświęconym św. Abp. Józefowi Bilczewskiemu, szczególnego znaczenia nabierają nabożeństwa fatimskie. Tak więc w czwartek 13 października 2022 r. wraz z Maryją, Panią z Fatimy trwaliśmy na modlitwie.

            O godzinie 15.00 została odprawiona Msza św. w intencji chorych i samotnych, a słowo do nich skierował ks. wikariusz Łukasz Brzeziecki. Wskazał, że najważniejszym źródłem otuchy w cierpieniu jest Msza św., która pomaga uświadomić sobie, jak ważna jest wiara dla osób, które pod ciężarem cierpienia i choroby zbliżają się do Pana. W spotkaniu z Nim mogą rzeczywiście doświadczyć, że kto wierzy, nigdy nie jest sam! Bóg bowiem w swoim Synu nie zostawia nas samych z naszymi niepokojami i cierpieniami, ale jest z nami, pomaga nam je znosić i pragnie uzdrowić do głębi nasze serce

            Wieczorem o godz. 17.00 wraz z Domowym kościołem odmówiliśmy różaniec fatimski, a o godzinie 17.30 rozpoczęła się uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Gregera, który na początku został przywitany przez przedstawicieli  parafian.

            Homilię wygłosił ks. Bp Piotr, podkreślając wyjątkowość oraz powszechność nabożeństw fatimskich oraz fakt, że Matka Boska objawiła się ludziom prostym – małym dzieciom a nie papieżowi, czy teologom. Przypomniał historię wprowadzenia modlitwy różańcowej do kanonu modlitw katolickich. Nawiązał do św. Józefa Bilczewskiego, który był wielkim czcicielem Maryi, będącą pośredniczką łask udzielanych przez Boga. Kaznodzieja wskazał, na istotę modlitwy różańcowej oraz jej wagę w życiu Kościoła. W Różańcu zawarta jest cała Ewangelia, a jego odmawianie nadaje rytmu. Istotą modlitwy różańcowej jest wsłuchiwanie się w to nam chce powiedzieć Bóg, a jednocześnie jest formą chrześcijańskiej medytacji i kontemplacji. Wezwał do modlitwy różańcowej w intencji pokoju w naszych rodzinach, na Ukrainie i w całym  świecie. Modlitwę ubogaciły śpiewem dzieci ze scholi szkolnej pod kierunkiem Pani Marioli.

Po Mszy św. uczestnicy nabożeństwa udali się ulicami naszego miasta z figurą Matki Boskiej Fatimskiej. W nabożeństwie brało udział wielu parafian i gości. Uroczystość uświetniła niezawodna orkiestra, poczty sztandarowe, dzieci fatimskie oraz służba liturgiczna ołtarza.  BG

KLIKNIJ W MENU - WITAMY