Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Kolejny miesiąc nowenny przed Główną Uroczystością

Dodano

W pierwszy wtorek października kontynuowaliśmy comiesięczną nowennę przed głównymi obchodami Uroczystości z okazji Setnej Rocznicy Narodzin dla Nieba św. Józefa Bilczewskiego. 4 października 2022 r. modlitwie w naszym kościele przewodniczyli wierni z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z Bestwiny wraz ze swymi duszpasterzami ks. proboszczem Cezarym Dulką, ks. wikariuszami Adamem Wandzlem i Mariuszem Chwedczukiem. Oprócz nich Mszę św. współkoncelebrowali ks. Piotr Bączek, ks. proboszcz Stanisław Morawa, ks. wikariusz Łukasz Brzeziecki, ks. rezydent Józef Jasek.

            W wygłoszonej homilii ks. Piotr skoncentrował się wokół spostrzeżenia Ojca Św. Benedykta XVI, który scharakteryzował abp. Józefa Bilczewskiego trzema słowami: „modlitwa, praca, wyrzeczenie”. W istocie praca połączona z modlitwą stanowią rdzeń chrześcijaństwa. Praca dla samej pracy pozbawiona jest sensu. Dopiero praca połączona z modlitwą stanowi istotę życia, ponieważ prowadzi do zbawienia. Przy czym nie chodzi o samą pracę zawodową, ale o pracę nad samym sobą i pracę nad doskonaleniem siebie, jako chrześcijanina. Przykładem dla nas jest postać Świętego, który dał świadectwo pracy i modlitwy oraz wyrzeczenia.

            Parafianie z Bestwiny bardzo licznie i czynnie uczestniczyli w nabożeństwie, prowadząc adorację. Udział w posłudze we Mszy św. brała Służba Liturgiczna Ołtarza z Bestwiny, natomiast Parafianie w modlitwie wiernych. Szczególne słowa uznania kierujemy do Pana Piotra, który piękną grą na organach uświetnił nabożeństwo.

            Po nabożeństwie goście zostali zaproszeni na poczęstunek do naszej parafialnej kawiarenki.

            Jesteśmy niezwykle wdzięczni i zbudowani licznym udziałem Parafian z Bestwiny, którzy dali piękny przykład zaangażowania w życie chrześcijańskie, realizując nauczanie św. Józefa Bilczewskiego.    BG

 

KLIKNIJ W MENU - WITAMY