Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Imieniny ks. Prałata Michała Boguty

Dodano

W święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała 29 września 2022 r. obchodziliśmy imieniny naszego ks. Prałata Michała Boguty. Mszę świętą o godz. 18.00 koncelebrowali wraz z księdzem Michałem Bogutą – obecny proboszcz ks. Stanisław Morawa, księża rezydenci Józef Jasek i Wojciech Krymiec oraz  O. Stanisław Fudala, Karmelita z Krakowa.

Przed Mszą św. delegacje: dzieci z Ochronki, przedstawiciele młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Wilamowicach, Służba Liturgiczna Ołtarza oraz przedstawiciele Parafii złożyli życzenia dostojnemu Solenizantowi.
Ksiądz Prałat podziękował parafianom za modlitwę, zapewniając o również o modlitwie ze swej strony.

Po Mszy św. orkiestra pod batutą kapelmistrza Mariusza Płonki zagrała Jubilatowi marsze.

Bardzo doceniamy obecność tych wszystkich Parafian, którzy przybyli na Mszę św., aby wspólnie modlić się wraz z ks. Prałatem. Wasz udział świadczy o wdzięczności za posługę ks. Michała w Wilamowicach.

Ksiądz Prałat zawsze podkreśla, że był i jest jedynie „pionkiem na Bożej szachownicy” w kultywowaniu postaci św. Józefa Bilczewskiego oraz w procesie wyniesienia go na ołtarze. Wydaje się jednak, że Solenizant był i jest kimś więcej niż li tylko pionkiem… Pan Bóg dał mu możliwość bycia trybem w Bożej machinerii, a On się przed tym nie wzbraniał i z pokorą przyjął na swe barki słodkie brzemię poświęcenia się propagowaniu czci św. Józefa Bilczewskiego. Po kilkudziesięciu latach starań możemy z radością spoglądać w przeszłość, ale jedynie ks. Michał wie, ile musiał włożyć w to modlitw, starań, trudów, uporu a niejednokrotnie dyplomacji i sprytu, wykorzystując przychylność Ojca Świętego Jana Pawła II oraz kard. Mariana Jaworskiego.    Bez wysiłków Solenizanta z poprzednich dekad nie byłoby obecnego Roku Jubileuszowego poświęconego czci naszego wilamowskiego Rodaka.

            Niezaprzeczalnie w całej swej życiowej drodze ks. Boguta podąża za dewizą daną przez Świętego, że Głębia kapłań­stwa opiera się na wielkim umiłowaniu prawd teologicznych, na szczerym pragnieniu i woli głoszenia Królestwa Bożego i na prawdziwej pobożności, która swoje źródło ma w ufnej modli­twie, albowiem gorąca modlitwa jest tarczą służby kapłańskiej”.

            Życzymy ks. Michałowi zdrowia, sił i opieki boskiej w dźwiganiu słodkiego brzemienia rozsławiania imienia Świętego Józefa Bilczewskiego!     B G

KLIKNIJ W MENU - WITAMY