Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Pielgrzymi wdzięczni Ukochanej Matce

Dodano

Pielgrzymi kalwaryjscy naszej parafii są wdzięczni ukochanej Matce, że po raz kolejny mogliśmy się spotkać, by we wspólnej modlitwie i trudzie podążać Jej śladami i Jej Syna Jezusa Chrystusa po kalwaryjskich dróżkach. Budującym jest fakt, że mocno zakorzeniona tradycja pielgrzymowania do Kalwarii trwa w rodzinach naszej parafii i od lat scala   wiernych wszystkich pokoleń.

W czwartek odprawiliśmy Dróżki do Pana Jezusa, w piątek Dróżki do Matki Bożej w intencji naszych rodzin i wszystkich parafian, a w sobotę Dróżki do Matki Bożej w intencji zmarłych. Każdego dnia na Dróżkach gromadziło się około 170 pątników, a także pielgrzymi, którzy dołączali do naszej grupy z innych parafii.

Dziękujemy księdzu proboszczowi Stanisławowi, który pokochał naszą parafialną tradycję i każdego roku wraz z nami pielgrzymuje do Kalwarii.

Dziękujemy ojcu Tomaszowi, który zawsze, gdy przebywa na urlopie w rodzinnej parafii, towarzyszy nam we wspólnej modlitwie na Kalwaryjskich Dróżkach.

Dziękujemy również księdzu rodakowi Pawłowi, który co roku dołącza do naszej pielgrzymki.

W sobotę do Kalwarii przybył także ksiądz prałat Michał Boguta, który ponad trzydzieści lat wraz z wilamowskimi parafianami pielgrzymował po Dróżkach Kalwaryjskich i pielęgnował tę piękną tradycję. Dziś jest już na emeryturze, ale ciągle pamięta o swoich pielgrzymach.

Dziękujemy naszej wilamowskiej orkiestrze, która grała na chwałę Maryi i Jezusa i ubogacała nasze pielgrzymowanie.

Dziękujemy siostrze Aleksandrze i panu Jackowi Sznajdrowi za prowadzenie śpiewu.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączali się w modlitwę, czytanie rozważań, niesienie krzyża oraz nagłośnienia, a także wszystkim za wspólną modlitwę i wytrwałość w pielgrzymowaniu.

Zwieńczeniem pielgrzymki do Kalwarii jest  przejście pielgrzymów od kapliczki ulicą Kalwaryjską na cmentarz, gdzie modliliśmy  się za zmarłych pielgrzymów kalwaryjskich, a orkiestra zagrała wzruszający marsz pogrzebowy „Pożegnanie z domem.” Następnie przeszliśmy do kościoła na Mszę Świętą w intencji pielgrzymów kalwaryjskich. W tym roku to nabożeństwo miało wyjątkowy charakter, gdyż po ośmiu latach posługi kapłańskiej w naszej parafii żegnaliśmy  wikariusza księdza Dariusza. Były to wzruszające chwile, okraszone łzami, ponieważ ksiądz Dariusz stał się bliski naszym sercom, które zjednał sobie pokorą, pobożnością, spokojem, serdecznością, wrażliwością i wielkim sercem. Żegnali księdza przedstawiciele Dzieci Maryi, Liturgiczna Służba Ołtarza, Szafarze Komunii Świętej, animatorzy oraz przedstawiciele wszystkich parafian. Ksiądz Dariusz w pięknych i wzruszających słowach podziękował wszystkim, którzy stanęli na jego kapłańskiej drodze w czasie posługi w wilamowskiej parafii. Życzymy Księdzu wszelkich potrzebnych łask, opieki św. Abp. Józefa Bilczewskiego i Matki Bożej Kalwaryjskiej, wytrwałości i życzliwych ludzi wokół. Mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będzie nam dane się spotkać. Szczęść Bożę Księże Dariuszu.   A. F.

 

KLIKNIJ W MENU - WITAMY