Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Zaproszenie na dróżki kalwaryjskie i Odpust Wniebowzięcia NMP

Dodano

        W niedzielę 14 sierpnia w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczną się tygodniowe obchody wielkiego odpustu ku czci Wniebowzięcia NMP. W tym czasie tysiące pielgrzymów przybywają na modlitwę na Dróżki kalwaryjskie oraz przed cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej. Tegoroczne uroczystości będą miały szczególny wymiar – 19 sierpnia minie 20 lat od ostatniej wizyty św. Jana Pawła II w Sanktuarium i Jego modlitwy zawierzenia Maryi.
Nasza parafia bardzo pięknie wpisuje się w kalendarz sierpniowych uroczystości kalwaryjskich Troszczmy się więc, aby ta piękna modlitewna tradycja nigdy nie zaginęła w naszej parafii. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie na szlaku kalwaryjskim 18, 19 i 20 sierpnia tj. czwartek, piątek i sobota. Zapraszamy również młodzież i dzieci do udziału w tej pięknej, wielopokoleniowej tradycji modlitewnej. Spotykamy się – jak co roku – o godz. 7.00 rano na placu rajskim przed Bazyliką. Tak jak w latach poprzednich, liczymy na udział naszej orkiestry.

 

KLIKNIJ W MENU - WITAMY