Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Rozpoczęcie Nowenny przed Główną Uroczystością

Dodano

Tradycyjne czuwanie ku czci naszego Świętego Rodaka zgromadziło w ten pierwszy wtorek lipcowego wieczoru jakże liczną rzeszę wiernych.  Jednocześnie lipcowe czuwanie zapoczątkowuje comiesięczną nowennę przed głównymi obchodami Uroczystości z okazji Setnej Rocznicy Narodzin dla Nieba św. Józefa Bilczewskiego. Przez dziewięć miesięcy, w każdy pierwszy wtorek, modlitwie w naszym kościele przewodniczyć będą poszczególne parafie naszego dekanatu wraz ze swymi duszpasterzami.

Podczas dzisiejszego czuwania obecnością przy ołtarzu zaszczycił nas ks. Kan.Grzegorz Then, który po 30 latach proboszczowskiej posługi w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, udaje się na zasłużony odpoczynek. To niezwykłe spotkanie pod dachem naszej świątyni obudziło wiele ciepłych wspomnień i stało się okazją do ich przywołania i serdecznej wdzięczności za wszelkie dobro, m.in. za modlitewne pielgrzymowanie na czuwania hałcnowskie, gdy obecny nasz Ks. Kustosz posługiwał jako proboszcz w hałcnowskiej bazylice. W sposób szczególny modliliśmy się o pokój na Ukrainie oraz w całym świecie.

Homilie podczas tegorocznych comiesięcznych czuwań niestrudzenie głosi Ks. Piotr Bączek, za każdym razem wydobywając z bogatego skarbca nauczania św. Józefa Bilczewskiego treści nadal świeże i na czasie. I tak było i tym razem.

Myślą przewodnią rozważań kaznodzieja uczynił słowa, jakże aktualne: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało.

Ks. Piotr nawiązując do listów Świętego, ukazał naszego Świętego Rodaka jako dobrego pasterza, świadomego odpowiedzialności za żniwo, czyli powierzonych sobie wiernych.

Jakże potrzeba dziś gorliwych i dobrych kapłanów, aby żadne dobro nie uległo zmarnowaniu. A jednocześnie potrzeba gorącej i szczerej modlitwy za kapłanów, o potrzebne im siły i jednocześnie potrzeba wytrwałej modlitwy o nowych dobrych i oddanych kapłanów.

            Świadomi powagi chwili módlmy się więc za przyczyną naszego Świętego Rodaka o nowe, liczne i święte powołania do tej jakże odpowiedzialnej i niełatwej służby na niwie Kościoła.  E. P-K.

 

KLIKNIJ W MENU - WITAMY