Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Piękny Jubileusz Kapłański

Dodano

Ojcze Święty, nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, by świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś.

Kolejny jubileusz to jeszcze jedna niezwykła okazja, by nawiedzić Wilamowice, gdzie w przeżywanym w naszej diecezji Roku Jubileuszowym ku czci św. Józefa Bilczewskiego, Dobry Bóg hojnie udziela swych łask właśnie przez przyczynę tego Świętego.

Taką wyjątkową okazją stał się Jubileusz 15-lecia święceń kapłańskich księży z rocznika, któremu patronuje Święty Arcybiskup i Metropolita Lwowski.

Okazałe wnętrze wilamowskiej świątyni wypełnił dziękczynny śpiew potężnych i mocnych kapłańskich głosów oraz wdzięczna modlitwa serc od tyłu lat posłusznych swemu powołaniu. Nawet strzelista wieża kościoła wydała się prężyć z dumy i zachwytu.

Kaznodzieja ks. Bogusław Kastelik, ojciec duchowny naszego seminarium, w ślad za Autorem Dziejów Apostolskich zachęcał swych rocznikowych kolegów do odwagi i pewności siebie oraz niepokonanej ufności.

Radości wzajemnego spotkania dopełniły po Mszy świętej wspólne zdjęcia.

Otaczamy Drogich Kapłanów naszą wdzięczną modlitwą:

Niech was Pan błogosławi i strzeże, a  św. Józef Bilczewski nadal bezpiecznie prowadzi przez kolejne lata Waszej posługi.                                         EPK

 

KLIKNIJ W MENU - WITAMY