Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Jubileusz 55-lecia Kapłaństwa

Dodano

W minioną środę 18 maja obchodziliśmy 102. Rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który całe życie zawierzył Bogu przez Maryję. W tym szczególnym dniu  w naszym Sanktuarium spotkali się Księża Jubilaci obchodzący 55. Rocznicę święceń kapłańskich, wśród których jest również nasz rodak ks. Kan. Eugeniusz Nycz. Święcenia kapłańskie przyjęli 1967 r. z rąk ówczesnego Metropolity Krakowskiego ks. Kard. Karola Wojtyły.

Witając ich ks. proboszcz Stanisław Morawa, kustosz naszego sanktuarium przedstawił ich z imienia i nazwiska, zaznaczając ostatnią parafię w której posługiwali. Mszy św. przewodniczył emerytowany Nuncjusz Apostolski ks. Abp Juliusz Janusz. Następnie przedstawiciele Rady Duszpasterskiej w imieniu parafian złożyli życzenia, dziękując za 55 letnią służbę. Po zakończonej Mszy Jubilaci udali się do kaplicy św. Józefa Bilczewskiego. Odmówiono litanię ku czci św. Józefa oraz każdy z uczestników przyjął indywidualne błogosławieństwo relikwiami Świętego.  Następnie jubilaci zwiedzili wystawę poświęconą życiu i działalności naszego rodaka, zapoznając się z jego pamiątkami i listami  oraz oglądnęli projekcję filmową związaną z życiem i działalnością św. Józefa Bilczewskiego.     BA

 

KLIKNIJ W MENU - WITAMY