Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Srebrny Jubileusz Ewy i Adama

Dodano

Stało się, że osoby, które w tym roku przeżywają znaczące rocznice, uroczystości i jubileusze, pragną świętować te szczególne wydarzenia razem ze św. Józefem Bilczewskim, którego Rok Jubileuszowy właśnie obchodzimy.

Tak było i tym razem, gdy małżonkowie, Adam i Ewa, swój srebrny jubileusz sakramentu małżeństwa pragnęli uczcić w sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego, przez Jego przyczynę wypraszając łaski na kolejne lata dla siebie i swoich bliskich.                                                                      ks. proboszcz

„Srebro to metal szlachetny. Srebrne serce to serce ze szlachetnego kruszcu. Serce kształtowane na wzór Najpiękniejszego Serca Miłości Miłosiernej i Cierpliwej. Na wzór Serca Jezusowego.

25 lat – Srebrny Jubileusz

25 lat to i dużo i mało, by serce swe uczynić srebrnym i szlachetnym.

25 lat radości, szczęścia i wyjątkowych zmagań – małżeńskich i rodzinnych.

Jubileusz Małżeński, którego dane nam był doczekać w tym roku, świętowaliśmy w miejscu szczególnym, bo w Wilamowicach. Miejsce to jest wyjątkowe nie tyle ze względu na osobliwy urok, charakterystyczną świątynię czy miejscowe tradycje wyjątkowej społeczności, ile ze względu na postać św. Józefa Bilczewskiego, którego Rok Jubileuszowy obchodzi cały Kościół Bielsko-Żywiecki.

Niebo, które w swej hojności darowało kościołowi powszechnemu osobę Świętego Arcybiskupa i Metropolity Lwowskiego, przez ten właśnie rok zsyła obfitość łask właśnie przez Jego wstawiennictwo.

Otrzymawszy krocie darów: bo wzajemną, wierną i czułą małżeńską miłość, pięcioro Dzieci: trzech Synów i dwie Córki, bo Rodzinę i Przyjaciół tak serdecznych i obecnych w najważniejszych momentach naszego dobrego i pięknego życia, przybyliśmy podziękować Bogu w Trójcy Jedynemu przez przyczynę św. Józefa Bilczewskiego za wszelkie dobro, tak obficie nam darowane przez te 25 lat.

A że Bóg zawsze przychodzi przez konkretnego człowieka, więc dziękujemy i tym, którzy zechcieli nam towarzyszyć w tym wyjątkowym czasie. Dziękujemy Ks. Stanisławowi, Proboszczowi i Kustoszowi sanktuarium Świętego, naszemu tak drogiemu Przyjacielowi za modlitwę, obecność i serce, w którym zawsze możemy gościć. Dziękujemy Ks. Tomaszowi, również tak drogiemu Przyjacielowi naszej rodziny, za modlitwę i jubileuszowe kazanie. Dziękujemy o. Stanisławowi – zaprzyjaźnionemu karmelicie i Ks. Dariuszowi. Dziękujemy naszym Mamom, dziękujemy Monice z Antosiem i Wojtusiem, Asi i Bogusiowi razem z Frankiem, Andrzejowi, Maryni i Piotrowi, p. Jadzi, p. Gieni, p. Elżuni. Dziękujemy naszym Kochanym Dzieciom: Amadeuszowi, Dominikowi, Agnieszce, Weronice, Maksymilianowi, Dominice i Madzi.

Wszystkim, którzy byli i są z nami, towarzysząc swą obecnością i modlitwą, z całego serca dziękujemy.

Wasza obecność w naszym życiu to Dar najpiękniejszy.

Niech Dobry i Miłosierny Pan błogosławi nam wszystkim przez ręce Maryi i przez wstawiennictwo św. Józefa Bilczewskiego.       Ewa i Adam

 

 

 

 

 

KLIKNIJ W MENU - WITAMY