Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Zaproszenie na obchody 162. Rocznicy urodzin św. abp. Józefa Bilczewskiego.

Dodano

Jedyną nadzieją i ratunkiem dla człowieka znękanego i udrę­czonego codziennością, zmartwieniami, niepokojącymi i przy­prawiającymi o smutek i trwogę wiadomościami, dla człowieka niepewnego jutra swego i swoich dzieci, jest Chrystus i Jego Boskie Serce, pełne Miłosierdzia. To jedyny pewnik w niesta­łym, niepewnym świecie, gdzie wszelkie wartości wydają się być niczym. Bracia moi umiłowani! Jest jedno Serce samary­tańskie zdolne sprostać ogromowi tego zadania, bo nie ludzką, lecz Bożą rozporządza mocą, Serce, u którego słowa czynem się stają, bo „ma słowa żywota wiecznego w sobie”. Serce, które nie tylko może, ale także całą swą istotą pragnie i pło­nie świętym pożądaniem objęcia wszystkich serc całej ziemi, by wszystkie przytulić, ukoić i uleczyć. Znajcie je. Jest to Serce Boga-Człowieka, Najświętsze Serce Jezusowe (Listy pasterskie Józefa Bilczewskiego).

We wtorek 26 kwietnia br. przypada 162. Rocznica urodzin naszego rodaka św. Józefa Bilczewskiego. Z tej okazji w najbliższą niedzielę 24 kwietnia, Mszę św. o godz. 11.00 odprawi oraz kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi były proboszcz naszej parafii ks. Prałat Michał Boguta. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00 przejdziemy w uroczystej procesji z relikwiami na miejsce urodzin św. Józefa Bilczewskiego.

W tym roku Niedziela Miłosierdzia Bożego zbiega się z obchodami rocznicy urodzin naszego Rodaka i jest to szczególny czas, aby rozważać słowa Świętego odnoszące się do Bożego Miłosierdzia. Dlatego gorąco i serdecznie zapraszamy wszystkich do wilamowskiego Sanktuarium, aby wsłuchać się w słowo głoszone przez ks. Michała, którego trud, zaangażowanie i poświęcenie przyczyniły się do wyniesienia na ołtarze Józefa Bilczewskiego. To wyjątkowa okazja do zaznajomienia się z postacią Świętego zwłaszcza, że ks. Prałat posiada ogromną wiedzę na temat jego życia, nauczania oraz cudów wymodlonych za jego wstawiennictwem.  BG

KLIKNIJ W MENU - WITAMY