Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Wielki Czwartek 2022

Dodano

Wielki Czwartek jest pierwszym dniem Triduum Paschalnego. O godz. 18.00 odprawiona została uroczysta Msza św. koncelebrowana, którą sprawowali ks. proboszcz Stanisław Morawa, ks. Kan. Eugeniusz Nycz, ks. Kan. Józef Jasek, ks. Dariusz Ludwin, ks. Wojciech Krymiec. Podczas uroczystości upamiętniliśmy Ostatnią Wieczerzę, podczas której Chrystus ustanowił sakrament Kapłaństwa i Eucharystii.

            Kapłani wraz ze Służbą Liturgiczną rozpoczęli nabożeństwo od procesji. Następnie przedstawiciele dzieci, Oazy, Służby Liturgicznej oraz wszystkich mieszkańców złożyli kapłanom życzenia z okazji ich święta. Wyraziliśmy wdzięczność za ich służbę Bogu i nam w niełatwych czasach, kiedy to stają przed coraz to nowymi wyzwaniami jakie niesie współczesny świat. Umieją trafić do naszych serc z ewangelicznym przesłaniem, uświadamiając nam zasady chrześcijańskiej wiary, potrzebę nadziei i przestrzegania przykazania miłości. Życzyliśmy Kapłanom żywej wiary w Zmartwychwstanie Jezusa oraz wiary w zmartwychwstanie każdego człowieka, każdego z nas.

            Homilię wygłosił ks. Dariusz. Podczas Mszy św. odbył się obrzęd obmycia nóg 12 mężczyznom reprezentującym organizacje społeczne działające na terenie naszej Parafii. Po Mszy św. nastąpiło przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, gdzie do godz. 22.00 liczni wierni adorowali Pana Jezusa.

            Zapraszamy do dalszego głębokiego przeżywania Triduum Paschalnego.     BG

 

 

 

KLIKNIJ W MENU - WITAMY