Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Niedziela Palmowa 2022

Dodano

Niedziela Palmowa – to wyjątkowe święto wspominające przybycie Jezusa Chrystusa do Jerozolimy na Święto Paschy. Na tę pamiątkę dzieci i młodzież zebrali się przed zakrystią trzymając w rękach wspaniałe, różnokolorowe palmy, które zostały poświęcone przez księdza Dariusza. W uroczystej procesji weszliśmy do kościoła, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy św., której kulminacyjnym momentem było odśpiewanie Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa. W tym roku Mękę Pańską przepięknie śpiewali Piotr Biesik, Tomasz Schneider, oraz Paweł Sztafiński. Wyrażamy im głęboką wdzięczność za niezwykłe ubogacenie liturgii.

Po Mszy św. odbył się konkurs na najpiękniejsze palmy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni, a każdy z uczestników otrzymał coś słodkiego.

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień i duchowe przygotowania do Wielkanocy.  BG

 

 

KLIKNIJ W MENU - WITAMY