Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Koncert Pasyjny

Dodano

W wigilię Niedzieli Palmowej mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Koncercie Pasyjnym, w którym wystąpił wybitny polski aktor Jerzy Zelnik z towarzyszeniem muzyków Baltic Neopolis Ensemble. Na koncert składała się medytacja księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu, które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga, dzieł kompozytora. Oprawę multimedialną stanowiły sceny z filmu Pasja Mela Gibsona. Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem występu Aktora oraz muzyków, a wykonana interpretacja utworów pozostanie na długo w naszej pamięci.   BG

            Ostatnie siedem słów Jezusa na Krzyżu:

  1. „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedza, co czynią” (Łk 23,34)
  2. „Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju” (Łk 23,43)
  3. „Niewiasto, oto syn Twój… oto Matka twoja” (J 19,26)
  4. „Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?” (Mt 27,46)
  5. „Pragnę” (J 19,28)
  6. „Wykonało się” (J 19,30)
  7. „Ojcze, w Twoje ręce, powierzam ducha mego” (Łk 23,46)
KLIKNIJ W MENU - WITAMY