Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Wilamowicach
Sanktuarium Świętego
Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego
Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Uroczystość z okazji 80-tych urodzin Ks. Prałata Michała Boguty.

Dodano

W dniu 20 czerwca 2021 r. obchodziliśmy jubileusz 80-lecia urodzin naszego Księdza Prałata Michała Boguty. W podniosłej i uroczystej Mszy św. uczestniczyło wielu Parafian. Mszę koncelebrowali wraz z ks. Michałem Bogutą – księża: Józef Mrowiec, obecny proboszcz Stanisław Morawa oraz księża: Józef Jasek i Dariusz Ludwin.

            Przed Mszą św. liczne delegacje składały życzenia dostojnemu Księdzu Jubilatowi.  Życzenia i wyrażane serdeczności były bardzo wzruszające, a jednocześnie wyrażały wdzięczność ks. Michałowi za posługę w naszej Parafii, w której spędził połowę swojego życia.

            Mszy św. przewodniczył Jubilat, a homilię wygłosił jego przyjaciel – ks. Józef Mrowiec. W pięknej homilii kapłan podkreślił, że Jubilat wzrastał w rodzinie przepełnionej miłością i wiarą, a cała posługa kapłańska księdza Michała jest zakorzeniona w miłosiernym Sercu Jezusa. Wspomniał dokonania Jubilata i jego zaangażowanie w sprawy duchowe parafian.

Ksiądz Prałat podziękował parafianom za modlitwę, zapewniając o również o modlitwie ze swej strony. Były Proboszcz ofiarował Parafii:
a)
rzeźbę wykonaną przez słynnego, nieżyjącego już rzeźbiarza Kazimierza Danka „Ostatnia wieczerza”
b)
oraz dwa kielichy: jeden XIX wieczny oraz drugi, który otrzymał z rąk Ojca św. Jana Pawła II.

            Uroczystość uświetniła nasza wspaniała Orkiestra Dęta pod batutą Mariusza Płonki. Na zakończenie orkiestra zagrała Jubilatowi marsze. Cała Parafia wyraża wdzięczność Bogu w Trójcy Jedynemu za posługę księdza Proboszcza Michała Boguty w naszej Parafii.                                                                                                                             B. G.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia wykonał: Pan Andrzej Okrzeszowski